| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Frequency | 27 MHz |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -40.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Frequency Tolerance | 30 ppm |
| Drive Level | 10 µW |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 530
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56938
Ext.Price$0.56938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56938 | $0.56938 |
| 10 | $0.46936 | $4.69360 |
| 25 | $0.45942 | $11.48550 |
| 50 | $0.44970 | $22.48500 |
| 100 | $0.43089 | $43.08900 |
| 300 | $0.41075 | $123.22500 |
| 500 | $0.39156 | $195.78000 |
| 1000 | $0.34710 | $347.10000 |
| 3000 | $0.32911 | $987.33000 |
| 5000 | $0.31205 | $1560.25000 |
